Достапни линкови

Ештон ќе се сретне со Тачи и Дачиќ во петок


Еврокомесарот за надворешни работи Кетрин Ештон ќе се сретне со премиерите на Србија и Косово во петок во обид да се рестартираат преговорите за нормализација на односите меѓу двете земји. Во соопштението од нејзиниот кабинет е наведено дека таа ќе оддржи одвоени средби со нив во Брисел. ЕУ го стартуваше тој дијалог во 2011 година но дојде до застој по парламентарните избори во Србија.
XS
SM
MD
LG