Достапни линкови

Шпигел: Грција ќе ја добие следната транша во ноември


Одлуката за исплата на следната транша од кредитот за Грција веќе е донесена, тврди германското списание „Шпигел“. Во него е наведено дека претставници на германската Влада го очекуваат извештајот на „тројката“ кредитори за Грција за да можат да се произнесат. Следната транша од вториот пакет помош за Грција изнесува 31,5 милијарди евра, која се очекува да биде исплатена до ноември.
XS
SM
MD
LG