Достапни линкови

Бомба експлодира денеска во близина на сириското министерство за внатрешни работи и бирото на разузнувачките служби во Дамаск. При експлозијата има жртви но се уште не се знае нивниот број. Експлозијата доаѓа откако активисти за човекови права соопштија дека при воздушни напади на 4 града во Сирија загинале најмалку 20 луѓе. Во меѓувреме невалдината организација Аваз соопшти дека околу 28 илјади Сиријци се водат како исчезнати откако беа грабнати од безбедносните сили на претседателот Башар Ал Асад во изминативе 19 месеци.
XS
SM
MD
LG