Достапни линкови

Стартуваше судскиот процес против полицаецот што уби двајца сограѓани во Гостивар


Под силно полициско обезбедување, денеска започна судењето на полицаецот кој со службен пиштол застрела двајца сограѓни во Гостивар пред речиси половина година. Тој пред судот изјави дека бил принуден да пука затоа што бил нападнат поради тоа што е полицаец и дека се обидел да ги одбрани ќерките, а не заради верска или национална омраза.
Тој во исказот пред судијата објаснил дека мотивите за настанот не е паркинг место како што досега се шпекулираше, туку подлабоки и криминалните активности на дел о луѓето кои го испровоцирлае нападот.
Според исказите на сведоците во судот обвинетиот пукал откако расправијата завршила.
XS
SM
MD
LG