Достапни линкови

Њузвик од 31 декември само онлајн


По 80 години постоење магазинот Њузвик нема да излегува повеќе во печатена форма и ќе се префрли исклучиво на електронски формат. Последното печатено издание на неделникот ќе излезе на 31-ви декември. Главниот уредник Тина Браун на интернет изданието на „ Дејли бист “ и Њузвик соопшти дека се очекува отпуштање на вработени но не соопшти детали околу бројката.Таа додаде дека интернет публикацијата на Њузвик Глобал ќе биде достапна само за претплатени читатели.
XS
SM
MD
LG