Достапни линкови

Во Охрид почнува Глобалниот инвестициски самит


Зајакнување на соработката меѓу домашниот бизнис и дијаспората од целиот свет е целта на Глобалниот инвестициски самит што денеска почнува во Охрид, во организација на „Македонија 2025“.
Мотото на Самитот, на кој ќе има над 200 учесници, е „Нови можности:Преку бизнис дијаспората до зголемена трговија, инвестиции и економски раст“.
XS
SM
MD
LG