Достапни линкови

7 милитанти на Ал Каеда убиени во Јемен


Најмалку 7 осомничени припадници на Ал Каеда се убиени во напад со беслипотно летало.
Според преставник на Јемен, леталото од кое е истрелан проектил, е најверојатно американско.
Нападот се случил во близина на јужниот град Џаар.
XS
SM
MD
LG