Достапни линкови

Претседателот на унгарскиот парламент во посета на Македонија


Претседателот на Парламентот на Унгарија Ласло Ковер престојува во официјална посета на Република Македонија. Предвидено е тој денеска да се сретне со претседателот Ѓорѓе Иванов.
XS
SM
MD
LG