Достапни линкови

Европските лидери ќе разговараат за должничката криза


Лидерите на Европската Унија на дводневен самит во Брисел ќе разговараат за европската должничка криза.
Дискусиите ќе се фокусираат врз иницијативата за воспоставување на банкарска Унија во Еврозоната Станува збор за четврти собир на европските лидери годинава.
XS
SM
MD
LG