Достапни линкови

Ослободен рускиот опозициски лидер Удалцов


Полицијата го ослободи рускиот опозициски лидер Сергеи Удалцтов кој беше приведен во Москва под обвиненија за планирање масовни немири.
Удалцтов смета дека обвиненијата против него се политички мотивирани.
Кривичниот процес против опозиционерот се основа на документарен филм во кој се тврди дека Удалцтов добил пари од сојузник на грузискиот претседател Михаил Сакашвили со наредби да предизвика немири во Русија.
XS
SM
MD
LG