Достапни линкови

Сиријска граната истрелана кон Турција


Минофрлачка граната истрелата од територијата на Сирија паднала во југоисточна Турција. Нема жртви и материјална штета, јавуваат медиумите. Турската армија одговорила на истрелот, отворајки оган кон подрачјето од каде била лансирана гранатата. Станува збор за трет минофрлачки напад од Сирија на турска територија.
XS
SM
MD
LG