Достапни линкови

Времето денеска сончево


Стабилно суво и релативно топло време не очекува денеска со утринска температура од 10 степени цензиусови. Метеролозите предвидуваат дека во текот на денот температурите ќе се движат во интервалот од 22 до 27 степени. Во текот на ноќта, поради разведрување, ќе биде посвежо.
XS
SM
MD
LG