Достапни линкови

Пирати киднапирале Руси


Пиратите киднапираа членови на бродски екипаж во близина на Нигерија. Руската амбасада во Нигерија соопшти дека 6-мина од киднапираните се Руси а еден е Естонец. Останатите девет члена се ослободени и се на пат кон пристаништето во Нигерија.
XS
SM
MD
LG