Достапни линкови

Амбасадорот Илиевски во Чешка:Сопругата ми го киднапираше синот


Македонското знаме
Македонскиот амбасадор во Прага Игор Илиевски денеска изјави дека неговиот син Џон Џејмс Илиевски му е одземен од неговата сопруга која е македонски државјанин и дека не му е дозволен никаков контакт со него, јавува новинската агенција МИА.
Тој објасни дека со помош на позната локална адвокатска канцеларија и физичко насилство од приватна агенција за обезбедување му е одземен две и полмесечниот син и оневозможено му е да го пријави престојот на чешка територија и да побара дипломатски документ.
Илиевски додава дека ги презел сите правни чекори пред чешките и македонските судови но чешките судови се прогласиле за ненадлежни и го предале предметот на судовите во Македонија.
XS
SM
MD
LG