Достапни линкови

Евакуирана американската амбасада во Шведска


Во американската амбасада во Стокхолм денеска беше изведена евакуација на вработените поради безбедносна закана. Полицијата соопшти дека во амбасада пристигнало писмо со „ непозната содржина“. Портпаролот на амбасадата Џеф Андерсон изјави дека по евакуацијата шведксите власти и претсавници на американскта мисија спроведуваат истрага за „безбедносниот инцидент“ но не соопшти повеќе детали.
XS
SM
MD
LG