Достапни линкови

Грузија и Олиписките игри во Сочи, не одам, одам


Подготовки во Сочи
Веројатниот нов премиер на Грузија, Бидзина Иванишвили изјави денеска дека неговата земја ќе учествува на Зимските олимписки игри во Сочи во 2014-та година. На прес конференција во Тбилиси, тој истакна дека Грузија, како сосед на Русија ќе учествува на игрите и ќе помогне во нивното успешно и безбедно организирање. Партијата на претседателот Михаел Саакашвили е на став дека Грузија треба да ги бојкотира Олиписките игри во Сочи.
XS
SM
MD
LG