Достапни линкови

Самоубиствен напад во Авганистан, над 50 повредени


45-мина авганистански војници и 8-мина цивили биле ранети во денешниот самоубиствен напад во близина на една заедничка авганистанска и НАТО база во источниот дел на земјата. Портпарол на НАТО силите во Авганистан го потврди инцидентот, додавајки дека ниеден припадник на НАТО не бил повреден. Одговорноста за нападот ја превзедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG