Достапни линкови

Апокалипса за српскиот фудбал, оценки на српските весници


Апокалипса, збогум Бразил, Михајловиќ оди си и спаси ја Србија, се некои од насловите во денешните српски весници по синоќешната победа на фудбалската репрезентација на Македонија против Србија со 1 спрема нула. Повеќето весници го оценуваат натпреварот како дебакл за српскиот фудбал, а голем дел од вината ја префрлаат на селекторот Синиша Михајловиќ кој имал расправии со неколкумина српски репрезентативци. Агенциите ги пренесуваат и оценките на македонските медиуми во врска со натпреварот, меѓу кои и дека Македонија покажала дека може да игра квалитетен фудбал и оти може да се носи и со многу поквалитетни екипи.
XS
SM
MD
LG