Достапни линкови

Српската влада со мерки против лажните азиланти


Комисијата на српската влада за следење на безвизниот режим со ЕУ, денеска ќе ги разгледува мерките за намалување на бројот на така-наречените лажни азиланти, поради што постои и барање на некои европски земји за повторно воведување визи. На состанокот, на кој претседава српскиот премиер Ивица Дачиќ, треба да бидат утврдени мерки за спречување на злоупотребата на визната либерализација.
XS
SM
MD
LG