Достапни линкови

Спикерот на унгарскиот парламент во посета на Македонија


Претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер од денеска престојува во дводневна официјална посета на Република Македонија.
За време на посетата предвидено е Ковер да се сретне со неговиот македонски колега Трајко Вељаноски, со кого заедно ќе положи и цвеќе пред Споменикот на паднатите херои за Македонија во паркот Жена борец.
Планирано е Ковер денеска да оствари одделни средби и со претседателката на Комитетот за односи меѓу заедниците, Ермира Мехмети - Деваја, како и со координаторката на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева.
XS
SM
MD
LG