Достапни линкови

Нема закана за војна меѓу Турција и Сирија


Турција не падна во замката на режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад, I и нема закана за војна меѓу Сирија и Туција, изјави денеска амбасадорот на САД во Анкара, Франсис Ричардон. Тој истакна дека САД ќе направи се што е можно за да ja поддржaт Турција. Ричардон посочи дека неуспехот на ОН за прашањето за Сирија го предизвика разочарувањето на САД.
XS
SM
MD
LG