Достапни линкови

Инцидент пред „Мавровка“


Двајца Црногорци се повредени во тепачка пред трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје. Според првичните информации на МВР момчињата биле нападнати во близина на Бит Пазар.Тие се хоспитализирани во Градската болница.
Инцидентот се случува по најавите од српските медиуми за нереди пред фудбалскиот натпревар Македонија – Србија и доаѓањето на српските навивачи во Скопје. Момчињата тврделе дека не се дојдени во земјава поради натпреварот.
XS
SM
MD
LG