Достапни линкови

Украдени вредни дела на Пикасо, Моне и Матис


Дело на Пабло Пикасо
Холандската полиција соопшти дека неколку вредни слики се украдени од музејот во Ротердам. Делата од реномираните Пабло Пикасо, Анри Матис и Клод Моне се дел од 7-те слики кои се украдени од музејот.
Портпаролот на музејот во радио интервју соопшти дека украдените слики се дел од приватна колекција но не сподели повеќе детали околу настанот.
XS
SM
MD
LG