Достапни линкови

Временска прогноза - Облачно, но релативно топло време


Времето денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло. Кон крајот на денот и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а повремено и засилен ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од седум до 13, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје слично време со температура до 24 степени.
XS
SM
MD
LG