Достапни линкови

Најмалку 7 луѓе загинале во Ирак


Најмалку седум луѓе загинаа денеска при бомбашки напад во северниот дел на Ирак. Полицијата соопшти дека двајца припадници на безбедносните сили загинаа а 6 цивили и двајца полицајци се ранети при нападот. Се уште никој не презел одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG