Достапни линкови

Дачиќ: Србија ќе ги плати трошоците за лажните азиланти во ЕУ


Српскиот премиер Ивица Дачиќ изјави денеска дека повторното воведување на визи би оставило тешки последици за Белгрaд, па затоа предложил до ЕУ, Србија да ги плати трошоците за 10- те илјади српски азиланти кои се во Европа. Тој додаде дека државата е подотвена да ги сноси сите трошоци за тие луѓе, затоа што тоа би било помала штета отколку воведување на визен режим.
XS
SM
MD
LG