Достапни линкови

ЕУ ја прошири црната листа за Сирија


Кетрин Ештон
Министрите за надворешни работи на ЕУ денеска воспоставија нови санкции спрема режимот во Сирија. Станува збор за замрзнување на средствата и забрани за патување на 28 сиријци и две компании.
Со тоа вкупно 181 лице и 54 компании од Сирија се најдоа на црната листа на ЕУ поради вмешаност во репресиите на режимот.
XS
SM
MD
LG