Достапни линкови

Во северо-западен Пакистан убиени 6 полицајци


Пакистански полицаец
Пакистанската полиција соопшти дека милитанти нападнале контролен пункт во северо-западниот дел на земјата, при што, убиле 6 а раниле неколку полицајци. Според полицијата нападот го извршиле 100 тина талибанци кај местото Матани јужно од Пешевар. Талибанците ја прзедоа одговорноста.
XS
SM
MD
LG