Достапни линкови

„Обединета Русија“ победи на локалните избори


Руската опизиција објави дека во текот на локалните избори се забележани голем број неправилности како што е повеќекратно гласање и полнење на гласачките кутии. Првичните ртезултати од неделното гласање во 77 од вкупно 83-те руски региони навестува победа на владејачката партија Обединета Русија на Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG