Достапни линкови

Санино во Скопје


Од претходната средба Санино - Арифи
Генералниот директор на генералниот секретаријат за проширувањето, Стефано Санино денеска ќе престојува во Скопје. Во рамките на посетата тој ќе се сретне со вицепремиерката за евроинтеграции, Теута Арифи а планирана е и средба со лидерот на опозициската СДСМ, Бранко Црвенковски.
XS
SM
MD
LG