Достапни линкови

Времето денеска-облачно и врнежливо


Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Пообилни врнежи се очекуваат во источните делови. Температурата ќе се движи од 15 до 26 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 21 степен.
XS
SM
MD
LG