Достапни линкови

„Обедината Русија “ предвреме прогласена за победник


Рускata избирачка комисија ги соопшти порано изборните резултати од денешните локални ирагионални избори. Централната изборна комисија соопшти дека со 53 проценти избројани ливчиња може да се каже дека во локалниот парламент во рускиот источен регион Саклчалин владеачката партија „Обедината Русија“ е во водство. Лидерите на владеачката партија на локално ниво тврдат дека се на пат да го добијат мнозинството во поголем дел од областе каде што се кандидирани.
XS
SM
MD
LG