Достапни линкови

СДСМ му возврати на ВМРО -ДПМНЕ


СДСМ во писмена реакција на денешното обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски наведува дека оваа партија се уште не ги промовирала своите кандидати за претстојните локални избори, а дека тие веќе10 месеци пред локалните избори почнале да ги претставуваат своите кандидати со цел да ги стават на увид на јавноста.Тие соопштија дека нивниот канидидат за градоначалник ќе биде промовиран на митингот планиран за 28 октомври на плоштадот во Скопје.
Претходно премиерот Никола Груевски изјави дека аполно ги разбира членовите на СДСМ кои со месеци не може да изберат кандидат за градоначалник на Скопје и дека „имаат сериозен проблем, затоа што секојдневно се караат меѓу себе кој да не биде“
XS
SM
MD
LG