Достапни линкови

Бомбашки напади во Авганистан


Најмалку 8 луѓе загинале при два оддвоени напади во Авганситан, Нападите бидел извешени во провинцијата Кандахар. Претставнците на ИСАФ мисијата соопштија дека при нападите загинале двајца припандници на НАТО и четворица припадници на разузнавачките сили на Авганистан. Одговорноста за нападите ја преземаа Талибанците. Во соседната провинција Забул при сличен напад загинале двајца полицајци и тројца цивили.
XS
SM
MD
LG