Достапни линкови

Брамерц утре ќе пристигне во Сараево


Главниот обвинител на Хашкиот Трибунал Серж Брамерц утре ќе допатува во Сараево каде што ќе се сретне со високи владините претставници. Посетата на Брамерц на регионот е со цел на подготовка на редовниот извештај кој тој го презентира пред Советот за безбедноста на ОН.
Извештајот треба да биде готов на слендиот месец а усно ќе го птрестави пред Советот во декември.
XS
SM
MD
LG