Достапни линкови

Временска прогноза - облачно


Денеска не очекува променливо облачно време со локален дожд, а попладне на места нестабилно со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Температурата ќе се движи од 15 до 25 степени. Во Скопје слично време, со температура до 20 степени.
XS
SM
MD
LG