Достапни линкови

Сирија - бунтовниците освоиле база во близина на Алепо


Сириските активисти јавија дека бунтовниците освоиле воздушна база во близина на Алепо. Според видео материјалите, бунтовниците заплениле оружје од военото депо во базата.
Сириска опсерваторија за човекови права соопшти дека борците на Ал Нусра поврзани со Ал-Каеда учествуваше во акцијата.
Владините трупи и бунтовниците, како што е познато, се борат со месеци за контрола врз Алепо, кој е најголемиот град во Сирија.
XS
SM
MD
LG