Достапни линкови

Сиријските бунтовници напредувале кон Алепо


Сиријските бунтовници освоиле една воена база на сиријската војска во близина на градот Алепо, на северот на земјата. Сиријската опсерваторија за човекови права, со седиште во Лондон, прецизира дека во синоќешните борби за базата загинале четворица бунтовници. Во Сирија веќе 19 месеци трае востанието против претседателот Башар ал Асад во кое досега загинале околу 32 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG