Достапни линкови

Авганистан го поздрави апсењето на 7 те британски маринци


Захир Аземи - портпарол на авганистанскто министерсто за одбрана
Авганистанската влада го поздрави апсењето на седум британски војници осомничени за убиство, нарекувајќи го "добра мерка за да се спречат натамошни цивилни жртви во земјата.
Претходно во Лондон беше соопштено дека 7 те осомничени маринци во врска со инцидентот во Авганистан минатата година биле уапсени вчера.
Британското министерство соопшти дека во инцидентот не биле инволвирани цивилите туку бунтовниците.Велика Британија има 9.500 војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG