Достапни линкови

Силна експлозија во центарот на Дамаск


Активисти на сириската опозиција соопштија дека вчера во центарот на Дамаск имало силна експлозија во област со безбедносни и армиски капацитети. Две исламистички групи во заедничко изјава соопштија дека активирале бомби во комплекс кој им припаѓа на државните безбедносни сили во таа област.
Една од овие групи, Ансар ал Ислам ја презеде одговорноста за бомбашкиот напад од минатиот месец врз генералштабот на армијата, кој предизвика голем пожар во зградата.
XS
SM
MD
LG