Достапни линкови

Фудбал: Македонија-Хрватска


Вечер на арената Филип Втори во Скопје со почеток од 20 часот и 30 минути македонската фудбалска репрезентација го игра третиот меч од квалификациите за наредното светско првенство во Бразил. Противник е селекцијата на Хрватска, која во првиот дуел во Загреб победи со 1:0.
Во другите два натпревара во оваа група се среќаваат Србија- Белгија и Велс-Шкотска.
По првите две кола водат Србија, Белгија и Хрватска со по 4 бода, Шкотска има 2, Македонија 1 и Велс е без бодови.
XS
SM
MD
LG