Достапни линкови

Времето променливо, вечер и дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Во текот на денот ќе настапи зголемување на облачноста проследена со локален дожд, особено во вечерните часови. Ќе дува слаб, а долж Повардарието и на запад умерен ветер од јужен правец.

Температурата ќе се движи од 18 до 27, во Скопје до 25 степени.
XS
SM
MD
LG