Достапни линкови

Рекордна невработеноста во Грција од 25 проценти


Според грчкиот завод за статистика, невработеноста во земјата достигнала рекордни 25 проценти во јули. Според податоците од минатата година, невработеноста во Грција изнесувала 17,8 проценти. Една половина од невработените се млади луѓе. Соопштението беше објавено во пресрет на продолжувањето на преговорите на грчките власти со меѓународните кредитори во замена за следната транша од заемот.
XS
SM
MD
LG