Достапни линкови

Се урна воен хеликоптер во Турција


Воен хеликоптер се урна денеска во југоисточниот дел на Турција, при што загина еден војник кој се наоѓал во него, додека тројца се повредени. До инцидентот дојде во провинцијата Дијарбакир, кога хеликоптерот се обидел принудно да се спушти, откако случајно при летот закачил преносни линии на далекувод, јавуваат турските медиуми.
XS
SM
MD
LG