Достапни линкови

Бомбашки напади во Пакистан, 13 луѓе загинале


При два одвоени напади во Пакистан загинале над 13 луѓе. Локалните власти соопштија дека при првиот напад во градот Сиби загинале најмалку 10 луѓе а биле ранети 24. Неколку часа подоцна експлодирала бомба на автопат при што загинале тројца полицајци и двајца други се ранети. Се уште никој не преземал одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG