Достапни линкови

Убиен jеменски државјанин вработен во американската амбасада во Саана


Јеменските власти соопштија дека јеменски државјанин вработен во американската амбасада во Саана е убиен денеска при напад од возило во движење. Убиениот Ќасем Аглани работел 20 години во амбасадата како координатор на односите меѓу амбасадата и јеменската влада. Се уште никој не преземал одговорност за нападот, но според податоците на јеменската полиција најверојатно станува збор за напад на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG