Достапни линкови

Битките во Авганистан се дел од Џихад


Пакистанскиот полициски началник Имран Кан денеска изјави дека битките во соседниот Авганистан се дел од исламската света војна Џихад. Тој изјави дека луѓето кои што се борат против станските трупи во земјата се дел од Џихадот. Кан е лидер на пакистанскат апартија за правда и минатата недела оддржа протести во Пешевар против наводните американски напади со беспилотни летала во регионот.
XS
SM
MD
LG