Достапни линкови

Прв и единствен ТВ дуел Рајан - Бајден


Двајцата кандидати за вице-претседател на САД, актуелниот Џо Бајден и републиканецот Пол Рајан денеска во Кентаки ќе го имаат првото и единствено телевизиско соочување. 42 годишниот Рајан смета дека неговата младост ќе биде предност во однос на 69 годишниот Бајден. До соочувањето на кандидатите за вице-претседател доаѓа во време кога е во пораст популарноста на претседателскиот кандидат Мит Ромни, особено по првиот ТВ дуел со актуелниот претседател Барак Обама.
XS
SM
MD
LG