Достапни линкови

Брамерц во посета на Бих следната недела


Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц следната недела ќе допатува во БиХ во рамките на подготовката за извештајот за Советот за безбедност на ОН. За време на неговиот престој во Сараево Брамерц ќе се сретне со претсваници на властите во БиХ, јавното обвинителство и претставниците на меѓународните институции во земјата Во соопштението од неговиот кабинет е наведено дека тема на разговорите со нив ќе бидат судските процеси против воените злосторници кои се одвиваат во судот во Сараево.
XS
SM
MD
LG