Достапни линкови

Индиско-руска воена соработка


Рускиот министер за одбрана Анатолу Сердјуков изјави денеска дека Москва им го предаде на индиските партенери договорот за набавка на воени авиони.
Зборувајќи по учеството на состанокот индиско-руска меѓувладина воена сорабока во Њу Делхи, изјави дека производството на рсуко-идниските воените авиони може да почне во 2020 година. Тој истакна дека заедничките воени вежби на руската и индикста војска ќе се оддржат наскоро во Мумбаи.
XS
SM
MD
LG